Ankara’dan İstanbul’a Ev Taşımak

Ankara’da yaşıyorsanız ve herhangi bir sebeple İstanbul’a taşınmaya karar verdiyseniz Batıkent Nakliyat olarak size en uygun nakliyat fiyatlarını sunuyoruz. Nakliyat sektörüne Ankara’da başlayan ve Ankara içinde evden eve nakliyat, parça eşya taşıma gibi bireysel nakliyat hizmetlerinin yanında, şirketlerin gümrükten mallarının depo ve antrepolara nakledilmesi gibi geniş bir yelpazede hizmet vermekteyiz. Her ihtiyaca uygun büyüklüktelü nakliyat aracı filomuz ile ister kamyonet, ister kamyon istersenizde tırlarla yük ve eşyalarınızı taşıyoruz.

2017 yılında Ankara’dan İstanbul’a nakliyat hizmetini başlatmış bulunuyoruz. Ankara’dan İstanbul’a evini taşımak isteyenlerin gün geçtikçe artmasıyla birlikte bu hizmeti verme kararı aldık. Genelllikle bu iki şehir arasında bir evin eşyalarını taşımak için kamyon yeterli olsa da bazı durumlarda eşyalar adet ve hacim olarak büyük olunca dorseli bir araca yani TIR’a ihtiyaç duyulmaktadır. Batıkent Nakliyat kendi bünyesindeki araçlarıyla Ankara’daki evinizi hızlı ve güvenli bir şekilde İstanbul’a nakletmektedir. İstanbul tüm şehirlerden göç alan bir şehir olduğu için İstanbul’a evini taşımak isteyenlerin sayısı günden güne artmaktadır.

Ankara İstanbul arası ev nakliyat fiyatlarımız eşyalarınızın durumuna göre hesaplanmaktadır. Eşyalarınızın niceliği, hacmi, ağırlığı ve değeriyle birlikte akaryakıt fiyatları nakliyat fiyatlarımızı belirleyen en önemli unsurlardır. Ankara ve İstanbul arası nakliyattaki sabit giderlerin üzerine bu parametreler değerlendirilerek ekleme yapılır ve net fiyat çıkartılır. Eşyalarınız adet ve hacim olarak arttıkça doğal olarak nakliyat fiyatıda artar. Peki ama eşyanın değerinin bununla ne ilgisi var? Şöyle ki bazı eşyaların taşınması diğerlerine göre hem daha zordur hem de daha risklidir. Örneğin bir piyano hem değerli hem de taşıması zor bir eşya olduğu için bunun sigortalanması gerekebilir. Bu nedenle nakliyat sigortası adını verdiğimiz hizmetle evden eve nakliyat fiyatları artmış olacaktır.

Eşyaların sökülmesi

Ankara’dan İstanbul’a ev taşımak istiyorsanız dolap, portmanto, masa gibi büyük hacimli eşyalarınızın sökülerek taşınmasında fayda vardır. Çünkü bu eşyaların sökülmeden taşınması hem araçta fazla yer kaplamasına sebep olacak hem de hammaliye masrafınızı arttıracaktır. Bu nedenle bu eşyaların sökülüp paketlenmesi ve İstanbul’daki evinizde tekrardan kurulması en iyi yoldur. Ancak bazı durumlarda özellikle suntadan imal edilmiş eşyalar birkaç defa sökülüp takılmasıyla dayanıklılığını kaybetmektedir. Çünkü sunta aslında talaşın sıkıştırılmış halidir yani ahşap gibi dayanıklı değildir. Bu nedenle eğer araca sığacaksa ve ek araç gerektirmeyecekse bazı ev eşyalarının sökülmeden taşınması daha mantıklıdır.

Eşyaların Paketlenmesi

Eşyalarınız söküldükten sonra paket ve ambalajlara sarılarak araca yüklenir. Böylece 500 km’lik yol boyunca aracın içinde meydana gelebilecek sarsıntılardan kaynaklı hasarlar minimuma indirilmiş olacaktır. Eşyalarınızı ufak bir ek maliyetle paketleterek çizilme ve ezilme gibi hasarları %90 oranında önlemiş olursunuz.

Eşyaların Tekrardan Monte Edilmesi

Ankara’da sökülen eşyalarınızın İstanbul’da yeniden monte edilmesi gerekecektir. İstanbul’da bulunan montaj ekibimiz eşyalarınızı paketinden çıkararak yeniden kuracak ve size tertemiz bir şekilde teslim edecektir. Suya sabuna dokunmadan tüm işlerinizi halletmenin keyfini süreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir